Moraváci na Asnenu.

Rybaření na švédských jezerech.

Roman(RODO)

Jižní Morava zdraví všechny rybáře!!!

Letos v květnu 2008 jsme v osmi lidech navštívili severní část Asnenu u města Torne. Rádi se s Vámi podělíme o své zážitky a zkušenosti z týdenního pobytu na jezerech. Cesta proběhla v naprostém pořádku a silnice do Swinoujscie byla super.Jen je škoda že v den naší cesty byla v Polsku policejní akce zaměřená na rychlost! Cesta trajektem proběhla hladce a dle rady tady kluků tady na stránkách jsme kajutu zakoupili našim řidičům ale spali jsme tam všichni. Cestování po Švédsku to je něco co by si mněli vyzkoušet naši cestáři! Ubytovali jsme se v soukromé chatě na břehu jezera u města Torne. Majitel nás již očekával,ubytování bylo nad naše očekávání, pobyt jsme prodloužili o tři dny ale peníze za delší pobyt striktně odmítl.

Tak a můžeme na jezera! Hned při příjezdu jsme pochopili proč se jezerům Asnen říká Ráj štik. Tak členité jezera s množstvím zátok,členitostí dna skal a balvanů s nespočtem úkrytů,prostě kam se podíváte tak vidíte štiku. Je to výzva pro skutečné ,,Lovce štik!”

Slovo ,,Trolling”jsme znali jen vzdáleně tak jsme se inspirovali radami těchto stránek ale úspěchy se jaksi nedostavily. Přívlač zabrala okamžitě.Rotačky,plandavky,woblery,bralo to celkem dobře. Pan domácí nás spovzdálí sledoval a večer nám dal zásadní radu! Po delším vysvětlování jsme pochopili že Trolling je to pravé ale ,,POOOMALU!” Tak jsem se stal vyznávačem Trollingu. Pánové to se skutečně musí umět! Svítí-li slunce a kolem poledne tak plandavky, do větších hloubek zásadně zde na stránkách oblíbené gumy světlých a pestrých barev a můj tip:Candát bere na káču nebo woblera bílé barvy ale pod mrakem, za deště nebo večer.

Veškeré nástrahy používat v pestrých a světlých barvách a pokud možno i lesklých, a večer pojedete-li na jaře tak na úhoře nám stačilo dát na háček kousek rybky.Ryby jsou zde velmi pěkně vybarvené protože voda je sice velmi čistá ale tmavá. Počet úlovků Vám asi neřeknu jelikož po třetím dni se již vše pouštělo zpět, asi nejběžnějším úlovkem tu byly štiky od 50 tak do 70cm. Na ty větší a očividně chytřejší si musíte trochu máknout,chce to vyhledat větší hloubku a máte-li trpělivost a vhodnou nástrahu kterou je nutno při neúspěchu střídat tak tady můžete chytit svou životní štiku. Ale ty velké jsou opravdu jen pro mistry! (Já ji nechytil.) Rybaření je zde opravdovým zážitkem, naskýtá nepřeberné množství způsobů lovu. Lov z loďky na jezerech s tak velkou rozlohou a množstvím zátok kde máte pocit že jste naprosto sami v úchvatné divoké krajině je opravdu velkým zážitkem. Nezbývá než se rozloučit a poděkovat klukům kteří nás inspirovali a náš skromný článek umístili zde na své stránky, a my jsme rádi že jsme taky přispěli troškou do mlýna.

A příští rok opět Petrův Zdar ve ŠVÉDSKU!!!

autor Roman (Rodo)


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *